Muller DPM24/96-2000S/24
DPM24 / 96-2000S indicatorsDIN format panel meter with 7 segment 3 1/2 digit LED display. Wide range of voltage and direct current measurements that can be defined by the user using a simple jumper. Zero shift within limit of 25% of the range (e.g.:  4 → 20 mA Indication of range being exceeded. Adjustable decimal point and brightness. **Standard:  IEC 1010** Supply voltage: |   ---|--- - S/5 version: | 5 Vdc ±5% - S24 version: | 24 Vdc ±15% - S/230 version: | 230 Vac +10% / -15% Measurement range: | 0.2 → 300 Vdc / 1 → 200 mA Resolution: | 2000 points Sampling: | 3/s Integration time: | 80 ms Height of digits: | 13 mm Dimensions (mm): | 96 x 24 x 72 Panel cut-out (mm): | 22.2 x 92 Protection index: | IP 54 front panel Connection: | screw terminals Operating temperature: | 0°C to +50°C ### LED/LCD 数字电压表和电流表所有仪表全都具有 0 至 50°C 的工作范围。尺寸 --- 库存号 | DIN(德国工业标准) | 高度(mm) | 宽度(mm) | 深度(mm) | 面板厚度 (mm) | 面板后面深度 (mm) | 面板切口 (mm) 269-007 | 1/2 | 24 | 96 | 80 | 最大值 7,4 用于咬
WeChat QR Code
产品联系
Company: 深圳市捷比信实业有限公司
Phone: 0755-29796190
Address: 深圳市宝安区翻身路富源大厦1栋7楼
Email: momo@jepsun.com
Contact Person: 聂经理
参数
型号编码DPM24/96-2000S/24